
afwegingen voor kerkelijke vergaderingen
Op verschillende plekken in ons kerkverband worden voorbereidingen getroffen voor vergaderingen. De generale synode vergadert op 28 januari online. Ook voor classes en particuliere synodes staan vergaderingen gepland. De organisatoren zien zich geplaatst voor de praktische vraag: hoe vergaderen wij op een zorgvuldige manier in de huidige fase van coronamaatregelen (‘lockdown’) en hoe is dat als we weer terug mogen naar de voorlaatste fase (‘zeer ernstig')?
Per fase schetsen we de argumenten om een goede afweging te maken bij het organiseren van een kerkelijke vergadering (kerkenraad, classis of particuliere synode). Deze vergaderingen vallen niet onder de categorie van ‘samenkomsten bedoeld om het geloof te belijden’, maar onder de categorie ‘samenkomsten om te zorgen voor de continuering van het kerkelijke leven’.
1. in een situatie van lockdown
Er geldt een strikte beperking van het samenkomen van groepen in een binnenruimte.
Daarom gelden de volgende uitgangspunten:
- vermijden van contacten;
- vermijden van reisverkeer;
- vergaderen doe je in deze situatie alleen digitaal.
Uitzondering: als het echt noodzakelijk is om toch bij elkaar te komen voor een vergadering, dan mogen daar 30 personen bijeen zijn, die zich houden aan de afstands- en hygiënemaatregelen. (Voor begrafenissen geldt vanaf 25 januari een maximum van 50 personen).
2. in de situatie zeer ernstig
De maximale groepsgrootte in een binnenruimte is in deze fase: 30 personen, waarbij strikte naleving geldt van de overige afstands- en hygiënemaatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen.
In deze fase gelden de volgende uitgangspunten:
- beperken van aantal contacten;
- beperken van reisverkeer;
- vergaderen doe je digitaal als het kan, maar mag fysiek als het nodig is en binnen de aangereikte kaders gebeurt.
Noot voor uitzonderingsgevallen:
Voor continuering van de dagelijkse werkzaamheden (zoals bij verkiezing van ambtsdragers of het beroepen van een predikant) kan gebruik gemaakt worden van de algemene uitzonderingen (economisch) om met ten hoogste 100 personen per zelfstandige ruimte samen te komen. Ook hier gelden de basisregels.
Het spreekt vanzelf dat van deze uitzondering slechts in het meest dringende geval gebruik gemaakt moet worden en er eerst gekeken wordt of er geen digitale of andere mogelijkheden zijn.
Wij hopen dat het kerkelijk leven op deze vergaderniveaus ondanks de beperkingen toch voldoende voortgang kan vinden.
_______
Bron: regiegroep corona
Contactpersonen / meer informatie: Dienstenbureau via het e-mailadres in tijden van corona: verbinding@cgk.nl
alle coronaberichten op onze website: www.cgk.nl/corona | hulp bieden en hulp vragen: www.nietalleen.nl |