De negenjarige Esther is een slim en energiek meisje. Twee jaar geleden verhuist ze vanuit Frankrijk naar Israël. Door omstandigheden kan haar familie echter niet goed voor haar zorgen. Dat heeft grote gevolgen, onder andere voor haar concentratie op school. Dan komt haar leerkracht in actie.
Het leven in Frankrijk
Als Esther nog maar één jaar is komen haar ouders om het leven bij een verkeersongeluk. Haar grootouders nemen haar in huis en voeden haar op als hun jongste dochter. Alles gaat goed totdat grootvader Jacques ziek wordt door het coronavirus. Hij ligt lange tijd in het ziekenhuis en is uiteindelijk niet fit genoeg om weer aan het werk te gaan. Hij kan de meeste dagen zijn bed of stoel niet verlaten en de zorg voor de kleine Esther komt op grootmoeder Helene terecht. Op een dag, als Esther op school is en Helene boodschappen doet, breken inbrekers in het appartement in en slaan Jacques zo hard dat hij bijna bewusteloos raakt. Ze schreeuwen dat hij “een vuile Jood” is.
Verhuizing naar Israël
Na dit incident besluit het gezin de woonplaats Marseille te verlaten en naar Israël te verhuizen. De psychische gezondheid van Jacques verslechtert en hij kan zich niet goed aanpassen aan zijn nieuwe omgeving. Voor Helene wordt de last van een nieuw leven met een zieke echtgenoot en een jong kind bijna te veel.
Contact met de mentor
Gelukkig merkt de mentor van Esther op de Zalman Aran-school in Jeruzalem op dat het meisje er wat verwaarloosd uitziet en dat ze onrustig is. Ze kan zich niet concentreren in de klas. Na een huisbezoek wordt duidelijk dat het gezin steun nodig heeft.
Eten op school
In eerste instantie willen Esthers grootouders hulp afwijzen omdat ze zich schamen. Maar de leraar staat erop dat het in Esthers belang is dat ze geholpen werden. Ze besluiten daarom samen dat Esther dagelijks ontbijt en lunch krijgt op school, verzorgd door organisatie Yad Elie. Op die manier hoeft Helene zich geen zorgen te maken over de boodschappen en het koken en weet Esther zeker dat ze minstens twee maaltijden per dag krijgt.
School voelt als thuis
Nu is Esther één van de hoogst scorende leerlingen van haar klas. Ze spreekt perfect Hebreeuws, is erg ambitieus en hoopt psycholoog te worden. Aan haar leraar vertelt ze dat ze zich op school thuis voelt. Ook hij ziet het verschil: “Esthers gedrag en concentratie in de klas zijn enorm verbeterd sinds ze op vaste, regelmatige tijden gezonde maaltijden eet”, zegt hij.
Diaconaat CGK steunt het werk van Yad Elie.



